Silnie regenerujący i nawilżający zabieg ze śluzu ze ślimaka – Selvert Thermal

SELVERT THERMAL – prawdziwa szwajcarska doskonałość w kategorii zabiegów na twarz i kosmeceutyków do pielęgnacji domowe.

Kosmeceutyki Selvert Thermal są tworzone przez naukowców dermatologów i członków komisji UE zajmującej się legislacją składników i produktów kosmetycznych.

Istotą działania preparatów marki Selvert Thermal jest „samoleczenie”, czyli aktywizacja naturalnego cyklu odbudowy tkanek oraz usprawnianie układu immunologicznego skóry. W istotny sposób wspiera on procesy regeneracji tkanek skóry i tkanki łącznej. Twórcy marki, poszukując składników zdolnych do takiego działania bez skutków ubocznych, sięgnęli po bogactwa wewnętrzne Ziemi (borowiny, muły, glinki, torfy, błota, wodę termalną, minerały i kamienie szlachetne) oraz do Przyrody – żródła substancji pochodzenia naturalnego. Poszukiwania na tym polu przyniosły np. wielofunkcyjną substancję aktywną – nowy regenerator skóry, którym stała się poddana procesom biotechnologicznym wydzielina ślimaka i wyekstrahowany z niej wyciąg.

Bardzo ważnym elementem dermo-terapii Selvert Thermal jest borowinoterapia, nie tylko jako źródło szczególnych substancji aktywnych. Borowiny okazały się również znakomitym nośnikiem innych substancji funkcjonalnych przenikających w głąb skóry drogą osmozy.

Zabieg pielęgnacyjny ze ślizem ślimaka (Snail Extract Regenerating Active)

Selvert Thermal zawarł w linii L’Esprit Dermalotogique wyciąg z białka ślimaka, najnowszy składnik w kosmetykach, który gromadzi ważne komponenty o specjalnym działaniu na skórę. „Produkowana” w sposób naturalny przez ślimaka obfita wydzielina (pianka) ułatwia mu poruszanie się oraz regenerowanie własnej skóry i skorupy, kiedy się zrani. Selvert przetworzył tę wydzielinę we wzbogacony wyciąg, który posiada właściwości regenerujące, odnawia tkankę, działa anty-bakteryjnie i złuszczająco.

Zabieg Odnawiający to zabieg bardzo aktywny, silnie regenerujący. Dzięki wielu właściwościom wyciągu z białka ślimaka możliwe jest zajmowanie się różnymi problemami skóry i uzyskiwanie doskonałych rezultatów w zabiegach przeciw-starzeniowych, na skazy skórne, trądzik, blizny i skóry wrażliwe.

Cele:

  • Regeneracja naskórka
  • Ochrona przed bakteriami w skórze
  • Utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry
  • Opóźnianie procesu starzenia się skóry.

Składniki:

  • Alantoina: normalizująca, nawilżająca, anty-podrażnieniowa, stymuluje regenerację skóry
  • Kolagen: fundamentalne białko tkanki skórnej o działaniu nawilżającym i ujędrniającym.
  • Elastyna: białko nadające skórze elastyczność.
  • Kwas glikolowy: odnawia, złuszcza martwą skórę
  • Witaminy: mieszanka witamin A, E i C, o właściwościach przeciwdziałających wolnym rodnikom. Poprawiają stan skóry, zapewniają elastyczność i nadają miękką, bardziej jednolitą skórę.
  • Proteazy: kompleks białkowy zdolny do naturalnego rozbijania innych białek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *