Pokaż

Modelujący masaż bańką chińską

CO TO JEST “BAŃKA CHIŃSKA”?

Bańki chińskie są odmianą baniek próżniowych i zrobione są z gumy. Podciśnienie wytwarzane jest tutaj poprzez naciśnięcie bańki na ciele pacjenta i wywołanie efektu ssania.

ISTOTA ZABIEGU

Masaż Bańką Chińską polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. Tworzące się w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one “ciałem obcym” i zostają usunięte z organizmu. Z “ciałem obcym” usuwamy toksyczne związki, które się tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa świeża, utlenowana, pożywna krew, która przyspiesza regenerację i ożywia obszar zabiegu. Metoda ta powoduje wzmożony ruch krwi, limfy i rozgrzewa masowane miejsca.

WRAŻENIA

Bardzo intensywny masaż. Gdy bańka zastyga na fragmencie skóry odczuwa się pieczenie. Podczas przesuwania jej wydaje się, że ciągnie mięśnie ku górze. Po chwili skóra mocno się zaczerwienia. Jej przekrwienie zależy od stopnia dolegliwości. Różnice są bardzo odczuwalne np. w miejscu gdzie skóra jest bardziej napięta masaż wydaje się mocniejszy, jakby bańka silniej przyssała się do skóry i głębiej oddziaływała, mimo że po przesunięciu w inne miejsce ta sama bańka działa łagodniej. Tam gdzie stan był najgorszy np. zaawansowany cellulit widać zaczerwienione obszary. Zdrowe okolice pozostają bez zmian. Ślady po zabiegu ustępują po 2 – 7 dniach a samopoczucie i stan skóry oraz tkanki podskórnej zdecydowanie poprawia się.

SKUTKI MASAŻU

Terapia podciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Ma zastosowanie w chorobach wywołanych przez wiatr, wilgoć, zimno oraz w masażach estetycznych, odchudzających i modelujących. Skutek masażu modelującego sylwetkę to piękna i jędrna skóra bez oznak cellulitu, wymodelowane smukłe uda oraz ukształtowane pośladki, które można podnieść likwidując efekt opadania.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA MASAŻU BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Do głównych przeciwwskazań zaliczamy żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi, uszkodzenie naskórka, zmiany skórne, kruchość naczyń tzw. “naczynka”, gorączka powyżej 38 stopni.

Nasza oferta obejmuje:

  • 60 minutowy masaż nóg
  • 75 minutowy masaż nóg, pośladków, bioder i brzucha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *