Pokaż

Masaż aromaterapeutyczny

Aromaterapia jest jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny niekonwencjonalnej. Korzysta z sił natury ukrytych w roślinnych olejkach eterycznych. Aromaterapia jest idealnie czystą, w pełni naturalną metodą łagodzenia lub usuwania bardzo wielu dolegliwości.

Masaż jest najważniejszym zabiegiem w aromaterapii, najskuteczniejszym i przynoszącym najszybsze efekty. W czasie masażu następuje penetracja olejku w głąb skóry i ciała poprzez system naczyń krwionośnych i limfatycznych. Kontakt olejków z zakończeniami nerwowymi w skórze powoduje natychmiastową reakcję systemu nerwowego i w rezultacie pożądany efekt relaksu i odprężenia. Uzyskuje się go zazwyczaj już w czasie zabiegu. Wyrównanie przepływu energii, łagodzenie napięć, bólu, objawów stresu prowadzi do najważniejszego celu zabiegu jakim jest równowaga ciała i umysłu.

Masaż aromaterapeutyczny, choć znacznie łagodniejszy i delikatniejszy od masażu klasycznego, daje doskonałe efekty w rozluźnieniu napiętych mięśni, przykurczów i ich bolesnych objawów. Poza tym normalizuje stan psychiczny pacjenta, likwiduje obrzęki limfatyczne, równoważy procesy przebiegające w organizmie, a tym samym zwiększa jego odporność i siłę zwalczania niekorzystnych czynników zewnętrznych.

W masażu aromaterapeutycznym stosuje się trzy rodzaje ruchów: głaskanie, łagodne ugniatanie i potrząsanie, a także od czasu do czasu lekkie uciskanie kciukami w punktach energetycznych.

W naszej ofercie proponujemy:

  • 60 min masaż całego ciała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *