Pokaż

Wypełnianie zmarszczek

Najlepszym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest zastosowanie iniekcji preparatami bezpiecznie je wypełniającymi np. kwasem hialuronowym, hydroxyapatytem wapnia.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, w dużej ilości w skórze. Jego rolą jest nawilżenie skóry i aktywizacja kolagenu. Niestety, z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w skórze obniża się. Pojawiają się zmarszczki, skóra traci napięcie i jędrność.

Podany w iniekcji do skóry kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji. Wypełnia fałdy i zmarszczki, nawilża. Przywraca skórze utracony blask i jędrność.

Hydroxyapatyt wapnia jest substancją występującą naturalnie w ludzkich zębach i kościach.
Jest on także głównym składnikiem preparatu Crystalys . Przeznaczony do modelowania konturu twarzy i wypełniania zmarszczek na twarzy, grzbietach rąk, ramionach, brzuchu, powoduje zwiększenie gęstości skóry, a także, nie wpływając w nadmierny sposób na zwiększenie objętości, poprawia jej strukturę. Wyraźnie odmładza.

Preparaty kwasu hialuronowego: Princess riche, Princess volume, Princess filler, Art filler fine lines, Art filler universal, Art filler volume.

Preparat hydroxyapatytu wapnia: Crystalys.

Wskazania:

  • opadający owal twarzy
  • zmarszczki okolicy oczu
  • opadnięte kąciki ust
  • zmarszczki pomiędzy brwiami
  • fałdy nosowo-wargowe

Przeciwwskazania

Zastosowanie hydroxyapatytu wapnia i kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne i prawie nie ma przeciwwskazań do ich zastosowania. Zabiegów z ich wykorzystaniem nie zaleca się jednak:

  • pacjentom ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych
  • pacjentom cierpiącym na choroby posiadające podłoże autoimmunologiczne
  • pacjentom z nadwrażliwością na kwas hialuronowy
  • pacjentom ze stanami zapalnymi skóry (trądzik, opryszczka, etc.)
  • kobietom w ciąży, bądź w okresie laktacji

Przebieg zabiegu:

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego lub hydroxyapatytu wapnia trwa około 20 minut. Poprzedzony jest 40 minutowym znieczuleniem miejscowym specjalnym kremem. Preparaty podawane są do skóry za pomocą bardzo cienkich igieł, co dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego jest prawie bezbolesne. Gdy preparat zostaje wstrzyknięty w linie zmarszczki, bądź też np. w usta, objętość danego miejsca zostaje nieznacznie zwiększona, zaś zmarszczka wygładzona. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Końcowy efekt po około 3-4 tygodniach.

* Dokładnych informacji na temat zabiegu udziela lekarz podczas konsultacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *