Pokaż

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy są to linijne blizny – pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry. Pojawiają się często w okresie wzrostu i dojrzewania u dzieci, przy nagłej zmianie masy ciała, u osób otyłych lub z dużą masą mięśniową. W powstawaniu rozstępów odgrywają rolę czynniki hormonalne. Rozstępy skóry początkowo są czerwonawe lub sinoczerwone w postaci widocznych podłużnych, nieregularnych kresek, a następnie przechodzą w barwę perłowobiałą, są zapadnięte i pomarszczone. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, górnej część ud, okolic brzucha, bioder, piersi, stawów kolanowych i barkowych.

Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych technik laserowych (FRAXEL) obecnie uzyskuje się dobre i bardzo dobre wyniki w każdej fazie istnienia rozstępów.

Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie można całkowicie zlikwidować rozstępów, można natomiast znacznie poprawić ich wygląd, spowodować iż będą to blizenki kosmetyczne, mniej widoczne, bardziej estetyczne.

W leczeniu rozstępów stosowane są również inne zabiegi:

  • peelingi chemiczne
  • mezoterapia
  • Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

* Dokładnych informacji na temat zabiegu udziela lekarz podczas konsultacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *