Karboksyterpia
KARBOKSYTERAPIA VENUSIAN
Terapia dwutlenkiem węgla (cudownym gazem), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Bazując na obserwacjach klinicznych środowiska medycznego uzyskanych podczas testów, karboksyterapia jest dziś powszechnie wykorzystywana w różnych specjalnościach medycznych. Jest to zabieg szeroko stosowany w: chirurgii plastycznej, dermatologii, medycynie estetycznej, flebologii, w leczeniu różnych patologii naczyniowych i leczeniu ran. Karboksyterapia znacznie poprawia mikrokrążenie w skórze, powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek. Poprawia jakość skóry, zwiększa jej elastyczność , poprawia jędrność działa lipolitycznie i antycellulitowo . Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda.
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie. Po aplikacji, gaz jest wydalany jako produkt wymiany gazowej. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując serię zabiegów. Ilość zabiegów zależy od leczonej okolicy , wskazania do terapii i nasilenia zmian leczonych.
Venusian CO2 Therapy włoskiej marki MBE Medical Division, to certyfikowane urządzenie medyczne, przeznaczone do karboksyterapii, zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej. Posiada liczne badania i publikacje, dowodzące jego skuteczności.
Karboksyterapia może być stosowana w formie samodzielnej kuracji lub w terapii łączonej z innymi zabiegami, m.in. mezoterapią, laseroterapią, czy peelingami; z liposukcją, lipolizą, endermologią i masażami. Zabiegi wykonuje się w serii 6-10 seansów, 1-2 razy w tygodniu.
Wskazania:
- Podkrążone oczy, cienie pod oczami, worki pod oczami
- Lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej np. na podbródku
- Odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu
- Wiotkość skóry
- Cellulit
- Blizny pourazowe i potrądzikowe
- Leczenie ran
- Łuszczyca
- Łysienie i wypadanie włosów
Przeciwskazania:
- ciąża i karmienie piersią
- niewydolność płuc, nerek i serca
- choroba nowotworowa
- przyjmowanie inhibitorów anhydrazy węglanowej
- rozrusznik serca
- poważne zaburzenia ciśnienia tętniczego
- cukrzyca
- niestabilna dławica piersiowa
- zapalenie żył
Efekty niepożądane:
- niewielka miejscowa tkliwość
- niewielki ból w miejscu iniekcji
- uczucie trzeszczenia podskórnego
- krótkotrwały obrzęk w miejscu podania
- zaróżowienie skóry w miejscu podania
* Dokładnych informacji na temat zabiegu udziela lekarz podczas konsultacji