Leczenie migreny
Migrena jest schorzeniem, w istotny sposób obniżającym jakość życia pacjentów i codzienne ich funkcjonowanie. Nawracające, silne i trwające nawet do kilku dni bóle głowy, powiązane z uciążliwymi innymi objawami , takimi jak np. wymioty i światłowstręt , zupełnie uniemożliwiają normalną aktywność. Według badań bóle migrenowe to problem dotykający w głównej mierze kobiet w wieku rozrodczym, jednak coraz częściej migrena dotyczy mężczyzn, a nawet dzieci.
Preparaty mogą w znacznym stopniu ograniczyć liczbę i nasilenie bólów głowy u osób cierpiących na migrenę.
Przyczyny migrenowego bólu głowy:
- miesiączka lub owulacja,
- przyjmowanie doustnych leków hormonalnych,
- przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
- spożywanie niektórych pokarmów (czekolada, czerwone wino, musujące wino),
- nieprawidłowa dieta,
- choroby zębów,
- wysiłek fizyczny,
- stres
Preparaty posiadają wiele zastosowań w różnych dziedzinach medycyny. Są stosowane z dużym powodzeniem również w leczeniu migrenowego bólu głowy.
Zabieg polega na podaniu iniekcyjnym preparatu w mięśnie okolicy skroni, czoła oraz tylnej części głowy i szyi .Poprzedza go konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.
Leczenie migreny jest zabiegiem krótkim (kilkanaście minut) i prawie bezbolesnym, nie wymaga rekonwalescencji. Efekty zaczynają być widoczne po kilku dniach od wykonania zabiegu i utrzymują się przez okres do 6 miesięcy.
U ponad połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia migrenowych bólów głowy, a u pozostałych osób objawy migreny wyraźnie słabną.
Wskazania:
- migrenowe, napięciowe i chroniczne bóle głowy
Przeciwwskazania:
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- ciąża
- uczulenie na albuminy ludzkie
* Dokładnych informacji na temat zabiegu udziela lekarz podczas konsultacji