FAQ

FAQ

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące wykonywanych przez naszą klinikę medycyny estetycznej zabiegów przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego.

Dlaczego właśnie kwas hialuronowy stosowany jest do wypełniania zmarszczek?

Ponieważ jest to substancja występująca w organizmie naturalnie, zaś jej główne zadanie polega na zachowaniu napięcia, sprężystości i nawilżenia skóry. Spadek jego poziomu wiąże się z mniejszą produkcją elastyny oraz kolagenu, czego rezultatem jest tworzenie się zmarszczek. Z powodu naturalnej obecności w organizmie, jest to substancja całkowicie bezpieczna.

Do czego stosować można kwas hialuronowy?

Medycyna estetyczna wykorzystuje go przede wszystkim do wypełniania zmarszczek twarzy. Można przy jego użyciu również powiększać objętość ust, podnieść ich kąciki, czy modelować kontur. Medycyna estetyczna stosuje preparaty z kwasem hialuroniowym m.in.,. także do korekcji rysów twarzy. Często wykorzystuje się go także jako wsparcie dla terapii usuwania zmarszczek mimicznych.

Czy po przeprowadzeniu zabiegu można od razu powrócić do pracy?

Zastrzyki wykonywane podczas zabiegów powodować mogą nieznaczne obrzęki, zaczerwienienia i bolesności. Zazwyczaj ustępują one jednak już po 72 godzinach. W przypadku ust niedogodności w postaci obrzęku trwać mogą do tygodnia.

Czy zabieg wiąże się z ryzykiem powstania efektów ubocznych?

Zabieg spowodować może u niektórych pacjentów powstanie zasinień, krwiaków, bądź objawów uczuleniowych. W takiej sytuacji, pacjent powinien niezwłocznie skontaktować się ze swoim lekarzem.

Przez jaki czas widoczne są efekty zabiegu?

W zależności od zastosowanego preparatu, a także miejsca, w które został on zaaplikowany, rezultaty zabiegu widoczne mogą być przez mniej więcej 6-12 miesięcy w przypadku kwasu hialuronowego i 18-24 miesiące po hydroksyapatycie wapnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *