FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

Czy kuracja zadziała również w moim przypadku?

Przeprowadzane dotychczas badania kliniczne wskazują, że usuwanie za pomocą preparatu zmarszczek pomiędzy brwiami przyniosło pożądane rezultaty u 90 proc. kobiet.

Ile czasu trwa zabieg?

Zabieg iniekcji preparatu zabiera zazwyczaj od dziesięciu minut do pół godziny. Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej są doskonale przeszkoleni i doświadczeni w stosowaniu podawanego preparatu. Cała procedura jest bezbolesna i umożliwia powrót do normalnej aktywności, niemal od razu po przeprowadzeniu zabiegu.

Czy wstrzyknięcie preparatu nie rozluźni całej mojej twarzy?

Nie. Zabiegi preparatem są bezpieczne i powodują rozluźnienie wyłącznie mięśni nadmiernie aktywnych, w które preparat został wstrzyknięty. Zmarszczek pozbawione zostają wyłącznie miejsca, których dotyczy leczenie, zaś sama toksyna nie przemieszcza się w inne okolice.

Czy mogą wystąpić efekty uboczne?

Wszystkie ewentualne efekty uboczne powodowane użyciem preparatu mają charakter przejściowy. Może np. zdarzyć się, iż pod wpływem igły wytworzy się niewielki siniak, który jednak ustępuje w krótkim czasie, a ponadto daje się łatwo ukryć pod makijażem.

Po jakim czasie widoczny jest efekt?

Ostateczny efekt działania preparatu zazwyczaj widoczny jest po 2 – 3 tygodniach, zaś pierwsze wygładzenie zmarszczek zaobserwować można już po upływie zaledwie kilku dni.

Jak długo widoczne są efekty leczenia?

Czas utrzymania się rezultatów zastosowania preparatu może różnić się w zależności od predyspozycji konkretnego pacjenta. Zazwyczaj jednak okres ten wynosi około cztery miesięcy.

Czy jeśli zrezygnuję z kontynuowania leczenia moje zmarszczki zaczną wyglądać gorzej, niż przed jego podjęciem?

Nie. Gdy preparat przestaje działać skóra jest bardziej wypoczęta, gładka i elastyczna. Zmarszczki są płytsze niż przed zabiegiem. Oczywiście po jakimś czasie niestosowania preparatu pojawią się znowu, ale mniej nasilone niż w przypadku gdyby preparat nie był stosowany w ogóle.

Czy stosowany preparat nie jest niebezpieczny?

Nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że stosowany preparat jest w jakiejkolwiek mierze niebezpieczny. Stosowany jest w wielu dziedzinach medycyny od wielu lat i w dużo większej ilości niż w medycynie estetycznej.

Czy to rozwiązanie dla mnie?

Jeśli tym, na czym Ci zależy jest poprawa wyglądu swojej twarzy i pozbycie się zmarszczek powstałych między brwiami, czy w okolicy oczu ? preparat może Ci pomóc. Osobą, która z pewnością będzie w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie czy stosowany preparat to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, z pewnością będzie lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *